Porselen Diş Fiyatları 2021

Porselen diş yaptırmanın bedelini araştıran hastalar; genellikle dişlerin çeşitli sebeplerden dolayı madde kaybına uğramış veya estetik amaçla üstlerine değişik ürünlerden yapılan restorasyon yaptırma isteği bulunan kişilerdir.

featured image

Porselen diş yaptırmanın bedelini araştıran hastalar; genellikle dişlerin çeşitli sebeplerden dolayı madde kaybına uğramış veya estetik amaçla üstlerine değişik ürünlerden yapılan restorasyon yaptırma isteği bulunan kişilerdir. Bu istekleri doğrultusunda yaptırdıkları işlemlere porselen diş adı verilir. Kelime anlamı ile aynı mantığı içermesi kavranmasını kolaylaştırır. Çürük veya travma nedeni ile oluşan madde kaybının dolgu ile onarılamadığı durumlarda ortaya çıkarak sağlıklı gülüşlerin yüzünüzde yer almasını sağlar. Estetik görünüm kazanmak için dişlerin değiştirilmesi, kaybedilen dişlerin yerine ya da yer tutucu desteği için dişlerin kaplanması önemli bir tedavi şeklidir. Porselen diş fiyatı araştırma sonucunun kaliteli alınmasını sağlayan Şükrü Sünger ile kişileştirilmiş bakımınızı dişlerinizde görebilirsiniz.

Porselen Diş

Porselen diş, herhangi bir nedenle kaybedilmiş ya da işlevini kaybetmiş olan dişlerinize uygulanan işlemlerin adıdır. Yapılan tedavi sayesinde hasta hem sağlıklı görünen dişlere hem de estetik bir gülüşe sahip olur. Bu memnuniyetin tam olarak alınması hastalarda özgüven oluşumuna yol açar. Hizmetin alınabilmesinde ise porselen diş fiyatı önemli bir etkendir. Tedavi sürecinin rahat geçmesinde etkili olan doktor ve hasta arasında başlangıcında belirlenen fiyat unsuruyla memnuniyet elde edilmesi iki taraf için kolaylaştırılır.

  • Tek diş geçici kuron: 200-400 TL.
  • Abument harici implanta porselen uygulaması: 850-1000 TL.
  • Veneer kuron: 700-1000 TL.
  • Yaprak porselen uygulaması: 1500-2000 TL.
  • Metal desteksiz tam seramik kuron: 1500-2000 TL.

Porselen Diş Nasıl Yapılır?

Porselen diş yapımında önemli görülen birtakım unsurlar vardır. Öncelikle diş hekiminizle görüşüp, porselen diş yapılacak yer ya da yerlerin ölçümleri ilk gereken işlemlerdir. Yapılan ölçümler doğrultusunda diş takılacak olan boşluk için porselen diş hazırlığı yapılır. Porselen dişiniz takılmadan önce, birkaç kez ölçüm kontrolü yapmak için doktorunuza gitmeniz en doğru sonucunuzu aldırır. Ölçümlerin eksiksiz ve tam olarak yapılmasından sonra son adıma geçilmeye hazırlanır, eğer uygunsa porselen diş takılır ve tedavi tamamlanması elde edilir. Porselen diş takılması gerçekleşse bile diş doktoru kontrollerini bırakmamanız gerekir. Yaklaşık olarak 10 yıl ömrü olduğu düşünülen porselen dişler sıklıkla kontrol edilmesi ve uygun bakım koşulları sağlanmasıyla ancak bu süreye erişilebilir.

Porselen Diş Yapımı

Birden fazla metalin metal olmayan başka elementler ile birleşmesi yüksek ısılarda işlenme sonucunda olur. İşlenmenin ardından sinterlenmesi sonucu inorganik madde olan porselen üretilir. Bu madde ise diş kaplamalarında büyük öneme sahiptir. Doğal diş minesi ile birebir olacak şekilde karışım oranları kullanılması sağlıklı gülüşleri ortaya çıkartır. Aynı ışık geçirgenliğine ve doğallığına kavuşmuş olan tedavi uygulanmasını isteyen hastalar porselen diş fiyatı araştırmasını da yaparlar. Fiyat üzerinde kullanılan ürünlerin üst kalite standartlarından kaynaklı değişim yaşaması doğaldır.

Porselen Diş Hangi Durumlarda Takılır?

Porselen dişin yapılması için öncelikli olarak hastanın çürük boyutu ve diş kaybı yaşanması dikkat edilir ve sonra takılır. Diş kaybının ardından oluşan diş boşluğu hastanın hayat kalitesini etkiler. Temel ihtiyaçlardan olan yeme ve içmenin net şekilde karşılanamaması sonucunda bu tedavi yöntemine başvurulur. Son olarak estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ya da dişinde şekil bozukluğu yaşayan hastalar porselen diş takılma talebinde bulunabilirler. Taleplerinin sonuca erişmesi için diş doktorlarıyla öncelikli görüşmelerini gerçekleştirmeleri gerekir. Diş hekiminin hasta üzerinde aldığı kararı belirtmesi ve hasta onayının da olmasından sonra porselen diş takılır. İşlemin meydana gelmesinde porselen diş fiyatları etkili bir unsurdur.

Porselen Diş Modelleri

Porselen diş yapımı oldukça çeşitli şekillerde meydana gelmektedir. Görülen ve uygulanan çeşitler ise;

·         Yaprak Kaplama,

·         Metal kaplama

·         Full porselen kaplama

·         Zirkonyum kaplama olmak üzere 4 çeşittir.

Çeşittin farklılaşması fiyat üzerinde oynamalara sebep olabilir. Bu yüzden porselen diş fiyatları için sabit bir aralık belirtilmesi yanlış olacaktır. Her diş sorununda uygulanması yerine gerçekten gerekli durumlar altında porselen diş çeşitleri uygulanmalıdır. Çoğunlukla estetik açıdan sorun olan dişlerin düzeltilmesi ve güzel görünmesi için yapılması gerçekleşse de eksikliği giderebilmek için porselen diş çeşitlerinden faydalanılabilinir.

Porselen Diş Yaptırmanın Avantajları

Dayanıklı bir materyal olmasından kaynaklı olarak uzun süre boyunca porselen diş kullanılabilir. Uzun yıllar boyunca kullanımının olmasından dolayı oranlanması gerçekleştiğinde aslında düşük fiyat garantisi sunar. Porselen diş fiyatları uygun seçeneklerde yer almasıyla beraber estetik görünümü elde etmek isteyen hastalar tarafından tercih edilir. Tedavisinin kısa süreç içerisinde sonuçlanması gülüş estetiğinin de daha hızlı gözükmesine vesile olur. Gülümsedikçe estetik görünümünüzü bütüncül şekilde elde edersiniz.

Tedavinin avantajları ciddi anlamda çok görülse de tedavi öncesinde doktorunuzla görüşmeniz şarttır. Diş muayenesine göre kaç dişe işlem uygulanacağı ve nasıl bir yol izleneceği ön görüşmede tespit edilir ve ona göre plan çizelgesi oluşturulur. Olumlu olarak yaşayacağınız tedavi sürecinizi uygun şartlarda sağlayabilmek için Eskişehir içerisinde yer alan Diş Hekimi Şükrü Sünger tarafından kişiselleştirilmiş bakımınızı alabilirsiniz.

Porselen Diş 2022

Her yıl içerisinde dünya durumunun değişmesi ve güncel olaylar neticesinde porselen diş fiyatları üzerine etkisi görülür. En uygun koşullarda gelen talepler değerlendirilerek 2022 fiyat standartları belirlenir. Standartlara uygun fiyat garantisini alabileceğiniz diş hekiminiz tarafından uygulanan diş porseleni tedaviniz sonucunda güzel gülüşlere sahip olursunuz. Görüntü bozuklukların önüne geçen tedaviyi sağlığınızı önemseyerek yerine getirme isteğini bulundurmalısınız.

Porselen Diş Yapımında Kullanılan Malzemenin Kalitesi

Diş hekimlerinin; porselen diş kaplama konusunda ilk tercihleri seramik veya zirkonyum modeller olarak genelde ortaya çıkar. Çünkü bu maddeler doğal içerikli olmalarından dolayı sağlığa ekstra olumsuz bir durum gözlemlenmez. Ayrıca dayanıklı yapıları hastaların yarı yolda kalmasını engelleyecek durumdadır. Kullanışlı ve fonksiyonel özelliklerinin olması diş hekimlerinin ilk tercihlerinde elleri bu maddelere gider. Ancak sadece diş hekiminin seçimi değil bu modeller arasındaki kalite standartlarını da belirleyecek başka ölçütler de vardır. Bunlardan bazıları ise porselen diş fiyatları ve hasta talepleridir. Başlangıç aşamasında hastalara fazla gelebilecek fiyat çeşitliliği karşılarına çıksa da bu durum içerisinde belli bir maliyet altına inmeleri sağlıklı olan sonuca erişmesini kısıtlar. Sağlık için ödenen doğru miktarların ömrü geçici olmamalarından kaynaklı daha uzun şekilde meydana gelir.

Porselen Diş Yapımı Fiyatları ve Süreçleri

Porselen diş yapımı fiyatları, uygulamayı yapacak sağlık merkezine ve uygulamanın sürecine göre şekillendiği görülür. Sağlık merkezimiz bu konuda sizlere gerekli bilgileri öncesinde ayrıntılı ve net şekilde açıklamasını yapar. Kaplamanın yapılmadan önce verilen bilgiler eşiğinde yapılacak yöntem ortak karar sonucu verilir. Porselen olan kaplamaların daha hoş ve estetik görünmesi sebebiyle bu yöntemin tercihi sıklıkla uygulanır. Karar verilen yöntemin uygulanması ise ancak 2-3 seans gibi kısa süre içerisinde gerçekleşir. Uzun ömürlü olarak nitelendirilen uygulama bu sayede gülüşünüzde yer alır.

Eskişehir Porselen Diş Fiyatı

Porselen diş sayesinde elde edilen estetik ve hoş gülümsemeler yüzünüzde daima yer alabilir. Eskişehir’de bu tedaviyi uygulamak isteyen hastalar ise çeşitli fiyat listesiyle karşılaşırlar. Porselen diş için ödeme yöntemlerinde karşılarına çıkacak bazı işlem türleri ise şunlardır;

·         Tek Parça Döküm Kuron

·         Veneer Kuron

·         İmplant Üstü Veneer Kuron

·         Laminate Veneer

·         Laminate Veneer

·         Tam Seramik Kuron

·         Geçici Kuron ( Genelde bir diş için )

·         Kuron Sökümü ve daha birçok farklı işlem vardır.

İşlemlerin yapılmasında ise kullanılan malzemenin fiyatı ve doktorun becerisi etkilidir.