Düşen Kaplama Diş Nasıl Yapıştırılır?

Kaplama dişlerde estetik görünümün sağlanması adına yapılan bir işlemdir.

featured image

Kaplama dişlerde estetik görünümün sağlanması adına yapılan bir işlemdir. Kaplama işlemlerinde uygulanan malzemeler ve uygulanan işlemlerde genel olarak doğru uyum ile işlem yapılmaktadır. Bu uyum sağlanmaz ise kaplamalarda düşme meydana gelir. Düşen kaplama diş nasıl yapıştırılır sorusuna bakıldığında ise kaplamlar diş hekimi tarafından kontrol edilir ve gerekli aletlerin kullanımı ile diş kaplaması tekrar yapıştırılabilir ya da yeni bir kaplama uygulanabilir.

Kaplama Diş Nedir?

Kaplama diş, diş yapısının estetik bir görünüme sahip olmaması halinde ya da dişin yapısının bozulması sonucunda uygulanan bir işlemdir. Kaplama diş yapımında ilk olarak dişlerin doğru bir ölçüde kesilmesi sağlanır. Kesilen dişlerin ölçüsü alınarak, teknisyen tarafından diş kaplaması yapılması sağlanır. Düşen kaplama diş nasıl yapıştırılır konusunda kaplama düşmesi, dişlerin yanlış kesimi ya da kaplamanın uygulandığı sıkıştırma işleminde doğru bir şekilde sıkıştırılmayan bir diş nedeniyle düşme meydana gelir.

Kaplama Diş Nasıl Düşer?

Kaplama dişler sıkıştırma yöntemi ile uygulanır. Sıkıştırma yöntemi sırasında kaplamaların dişe doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem dişlerin sabit kalmasını sağlar. Aynı zamanda bakımı yanlış yapılan dişlerde de kaplama düşmesi gözlemlenir. Düşen kaplama diş nasıl yapıştırılır konusunda yapışkan ürünler eskisi kadar kullanılmamaktadır.

Düşen Kaplama Diş

Düşen kaplama diş yapısı gereği oldukça kolay bir şekilde çıkartılır ve takılır. Ancak bu işlem genel olarak diş hekimleri tarafından yapılması gerekmektedir. Diş hekimleri gerekli aletleri kullanarak kaplama diş için takma ve çıkarma işlemleri yapar. Düşen kaplama diş içinde dişe zarar vermeden yüzeysel olarak işlem uygulanabilmektedir. Eskişehir diş hekimleri düşen kaplamalarda etkili çözümler uygulamaktadır.

Düşen Kaplama Diş Nasıl Yapılır?

Düşen kaplama dişler genel olarak bakımsızlıktan ya da sert işlem kaynaklı düşer. Kaplama dişlerin temizliği sırasında diş ipi kullanımı ya da fırçalama da sert işlemlerde kaplamaların düşme durumu gözlemlenir. Bu nedenle bu tarz işlemlerde daha hassas bir şekilde işlem yapılması gerekmektedir. Düşen kaplama dişler kolay bir şekilde çıkartılıp takıldığı için tekrar yapılmasında ilk zaman uygulanan sıkıştırma işlemiyle düşen kaplama diş yerine tekrar takılmaktadır. Yapıştırma için özel cemenler bulunur. Bunları doktorlar temin edebildiği için ancak bir diş hekimi dişinizi yeniden yapıştırabilir. Eğer japon yağıştırıcısı gibi yapışkanlar kullanırsanız. Dişinizi uzun vadede eritebilir. Kısa vadede ise ağrılarla başa çıkmak zorunda kalırsınız. Çünkü hava alacaktır. Bu da dayanılmaz bir sızı verir. En iyisi düşen diş ile birlikte küçük bir miktar ödeyerek dişi yeniden yapıştırmaktır. Eğer kaplamanın zamanı geçtiyse o zaman yerine yenisini yaptırabilirsiniz.