Diş Çürüğüne Ne İyi Gelir?

Diş çürüğü oluşumunda asitlerin diş minesi üzerinde çözünmeye başlamasıyla meydana gelmektedir.

featured image

Diş çürüğü oluşumunda asitlerin diş minesi üzerinde çözünmeye başlamasıyla meydana gelmektedir. Diş çürüğü ağız içerisinde kokulu bir durum oluşturan ve istenemeyen diş yapısıdır. Doğru bakım yapılmaması ya da düzenli bir diş fırçalama gerçekleştirilmemesi halinde diş çürüğü ilerler ve ağrılı bir süreç yaşatır. Diş çürüğüne ne iyi gelir konusunda genel olarak bilinen alkol, kolonya gibi uygulamaları gerçekleştirmeden diş hekimine gidilmesi en doğrusudur. Diş hekimi diş çürüğüne dolgu yapmayı ya da medikal anlamda bir ilaç önererek ağrıyı azaltmayı sağlayacaktır.

Çürük Diş Ağrısı

Çürük diş oluşumu nedeniyle ağrılı bir süreç gösterir. Bu süreçte genel olarak hormonsal değişikliklerin yardımı ile damar içlerinde meydana gelen basınç artar ve damarsal genişlemeler meydana gelir. Meydana gelen damar genişlemeleri de ağrıyı artırarak sizlere dayanılmaz bir süreç yaşatacaktır. Diş çürüğüne ne iyi gelir konusunda ilk olarak hekime gözükmeniz en doğrusu olacaktır. Bunun dışında ağrı kesiciler ve ılık yemekler yenilmesi en doğrusudur.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısı için özel olarak diş hekimleri ilaç önerimi yapmaktadır. Ancak diş ağrılarında meydana gelen bir şişlik durumu söz konusu ise bu bölgeye soğuk bir kompres uygulanması en doğrusu olacaktır. Diş çürüğüne ne iyi gelir konusunda da olduğu gibi diş hekimleri bu konuda sizlere çürük dişi alarak dolgu yapmayı tavsiye edecektir. Bu işlem sürecin atlatılması ve ağrının dinmesi için gerekli bir işlemdir.

İltihaplı Diş Ağrısı

Çürük dişler diş etlerinde iltihaba neden olabilir. Bu nedenle diş etlerinde iltihabın birikmesini ve yayılmasını önlemek gerekmektedir. Genel olarak iltihaplı diş ağrısı oluşturduğu şişlik nedeniyle daha çok ağrıya sebep olur. Bundan kaynaklı olarak kanal tedavisi uygulanması diş etini ve dişi kurtarmak için en uygun tedavi yöntemidir.

Dolgu Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dolgu, diş çürüğüne ne iyi gelir konusunda ilk uygulanacak olan tedavilerden biridir. Çürük bölgenin temizlenmesi ve dişin bir dolgu malzemesi ile doldurulması işlemine verilen dolgu tedavisinde, düşme meydana gelir. Diş zaman içerisinde dolguyu kabul etmez ve dolgu düşer. Dolgu diş ağrısı ile karşılaşmanız halinde diş hekimine başvurmalısınız. Eskişehir bölgesi bu alanda uzmanlık almaktadır.