Diş Çekiminden Sonra Yara Ne Zaman İyileşir?

Diş çekiminden sonra çekim yapılan bölgede ağrı ve yara oluşumu olağan semptomlardandır.

featured image

Diş çekiminden sonra çekim yapılan bölgede ağrı ve yara oluşumu olağan semptomlardandır. Bu bölgelerde oluşabilecek morluk ya da şişlik durumu da diş çekiminin bir parçası olarak karşınıza çıkabilir. Bu sürecin doğru bir şekilde ilerlemesi ve süreçte ağrı çekmemeniz için soğuk kompres uygulaması yapılması en doğrusu olacaktır. Eskişehir bölgesi diş çekiminden sonra yara ne zaman iyileşir sorusu için bu noktada 4-5 gün beklenilmesi gerektiği belirtilmektedir. Diş çekimi sonrası dikiş atılması söz konusu ise 1 hafta sonunda dikişler alınacaktır.

Diş Çekiminden Sonra Yara İyileşmesi

Diş çekimi bazı kişiler için zorlu bir süreçtir. Dişin yapısı ve kişinin çene yapısına bağlı olarak bu konuda diş çekiminden sonra yara ne zaman iyileşir sorusu değişiklik gösterebilir. Bu nedenle diş yapısının ve çene yapısının iyi bir şekilde belirlenmesi ve ona göre bir süreç söylenmesi en doğrusudur. Diş çekiminden sonra yara iyileşmesi ağrıların zamanla azalmasından anlaşılabilir. Zamanla azalan ağrılar yaranın kapandığını ve yara alanının iyileştiğini göstermektedir.

Diş Çekiminden Sonra Ağrılar

Ağrı her diş çekiminde meydana gelebilmektedir. Özellikle çekilen dişin azı diş olarak adlandırılan dişlerden biri olmasıyla ağrı konusunda artış daha fazla olabilir. Diş çekiminden sonra ağrılar için diş hekimi tarafından sizlere verilmiş olan ağrı kesici ilaçların kullanılması önemlidir. Diş çekiminden sonra yara ne zaman iyileşir konusunda da etkili olan ağrı durumu eğer günden güne azalmak yerine ağrıyorsa tekrar diş hekimine başvurmanız gerekmektedir.

Diş Çekiminden Sonra Bebeklerde Yara Ne Zaman İyileşir?

Bebeklerde diş çekimi eğer zorlu bir durum yok ise çok önerilen bir işlem değildir. Bu nedenle bebeklere zarar verebilecek bir diş durumu olması karşısında, bebekler için özel olarak tasarlanmış aletler ile diş çekimi gerçekleştirilmektedir. Bebek bünyesi nedeniyle diş çekiminden sonra yara ne zaman iyileşir sorusu için uzun süreler verilmemektedir. Hızlı gelişen yapısı ve hücrelerin hızlı yenilenmesi bölgenin hızlı iyileşmesini sağlar.

Diş Çekiminden Sonra Yemek Yenir Mi?

Diş çekimi yapılan alan diş çekimi sonrasında oldukça hassas olacaktır. Bu nedenle diş çekimi sonrasında yiyeceğiniz yemeklerin sıcak ya da acılı olmaması gerekmektedir. Acılı ya da sıcak yemekler bölgeyi tahriş ederek sizlere daha fazla ağrı oluşturur. Diş çekiminden sonra yara ne zaman iyileşir konusunda da süreç daha da uzayacaktır.